Hakkımızda

PRATİK HASTA YIKAMA SETİ NASIL ORTAYA ÇIKTI

            Balıkesir/Gönen Devlet Hastanesi Palyatif servisinde hemşire olarak görev yapmaya başladım. Daha sonra, serviste son dönem kanser hastalarının ve yatağa bağımlı hastaları yıkamak için dört beş hemşire arkadaş hastayı banyoya taşıyor ya da silme işlemi uyguluyorduk. Bunların daha kolay ve kullanışlı bir çözümü olmalı diyerek araştırmaya başladım. Yapacağım ürün hem hastanede hem de evde nasıl kullanılabilir diye araştırmama devam ettim. Bunun için denemeler yaptım yaklaşık bir yıl gibi bir süre sürekli bu konu üzerine çalıştım. Sonunda şu an kullanımda olan yine bir hasta yakının çok pratikmiş demesiyle PRATİK ismini verdiğim hasta yıkama ürününü hayata geçirdik. Daha sonra bunu bir set haline dönüştürerek, hastanın banyo yaptırılması esnasında gerekli olan sabun, lif, yıkama hortumu ve giderden oluşan bir SET halinde hastalarımızın hizmetine sunduk.

Temmuz 2018’de 70 m²  kapalı alanda üretim yapmaya başladık. Yaptığımız yatakları internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden satışa sunmaktayız.

Ürünümüz 2 yıl garantilidir. Yerli ve milli olan bu ürünün piyasada yer edinmesi ile yatağa bağımlı hastaların yıkanma problemini ortadan kaldıracaktır. Pratik hasta yıkama seti tüm hastanelere, evde bakım birimlerine, belediyelerin sosyal endikasyonu olan hastalarına, huzur evlerine, yaşlı bakım evlerine ve engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

Misyonumuz: Girişimcilik ve inovasyon ruhlu bir ekiple çalışmak ve de hastalarımızın sorunlarına en yeni çözümler üreterek var olmaktır.

Vizyonumuz: Önce Türkiye’deki yatağa bağımlı hastaların yıkanabilmesini sağlamak ve de dünyadaki hasta bakımına yeni fikirlerle yeni üretimlerle hasta ve yakınlarına en iyi en pratik çözümler sunmaktır.

WhatsApp chat